Rozumiem

Auto Gaz Bydgoszcz Fordon

montaż instalacji auto-gaz • serwis instalacji auto-gaz
• serwis klimatyzacji •


Bydgoszcz Fordon - serwis klimatyzacji. Auto gaz Bydgoszcz Fordon - serwis montaż LPG.

LPG auto gaz Bydgoszcz Fordon Bora-Komorowskiego 15

Korzyści i zalety z instalacji auto-gazu w Twoim samochodzie

Korzyści z zasilania samochodu auto-gazem są wymierne, ale zanim o pieniądzach - warto zapoznać się z innymi zaletami tego typu rozwiązań.

Podając za ekspertami w tej dziedzinie, jedne z ważniejszych zalet instalacji gazowej w samochodach to:
• większa żywotność olejów smarujących (brak efektu rozcieńczania olejów),
• zwiększona żywotność silnika (olej na ściankach silnika nie ulega zmywaniu oraz nie ma osadów).

Ale główną zaletą auto-gazu w naszych samochodach jest bezwątpienia obniżenie kosztów eksploatacji pojazdu i to pomimo, iż faktem jest niewielki wzrost zużycia gazu w stosunku do benzyny. Ceny na stacjach mówią same za siebie, auto-gaz niezmiennie od wielu lat jest najtańszym paliwem.
Dla porównania wartość opałowa benzyny zgazowanej kształtuje się na poziomie 3,7 MJ/m3 pod czas gdy dla LPG wynosi 3,66 MJ/m3 czyli jest zaledwie o 1,08% mniejsza.


montaż auto gazserwis auto gazo LPGo instalacji LPGkalkulator LPGaktualnościrealizacje

Typy instalacji auto-gaz

Odpowiedni rodzaj instalacji LPG dobiera się w zależności od typu układu zasilania w silniku benzynowym. Ogólny podział instalacji gazowych:
• mikserowe I generacji
• mikserowe II generacji
• wtryskowe III generacji
• sekwencyjny wtrysk gazu IV generacji
Osobnym przypadkiem są silniki diesla (wysokoprężne), które wymagają stosowania instalacji pracującej przy zasilaniu dwupaliwowym, czyli jednocześnie na gazie oraz oleju napędowym.
Garść informacji na temat: instalacja LPG do silnika diesel.

Moc silnika i zużycie gazu

We wszystkich typach samochodów można montować instalację LPG. Różnice będą polegały jedynie na doborze instalacji właściwej dla danego typu samochodu i związanym z nią zużyciem gazu i wpływem na moc silnika.
Możemy wyróżnić dwa zasadnicze typy rozwiązań instalacji auto-gaz uzależnione od zasilania silnika w paliwo gazowe, i będą to:
• zasilanie jednopaliwowe - wówczas przy profesjonalnie dobranych parametrach instalacji uzyskujemy podobne zużycie energii jak w przypadku fabrycznej instalacji paliwowej np. benzynowej, praktycznie bez straty mocy silnika
• zasilanie dwupaliwowe, alternatywne - w tym przypadku zużycie przebiegowe gazu, eksploatacyjne jest wyższe około 10-15% w porównaniu ze zużyciem paliwa podstawowego - benzyny; moc silnika samochodów z silnikiem wysokoprężnym (diesel) zasilanych jednocześnie olejem napędowym (ON,ropa) i gazem nie ulega zmianie, a dla silników z zapłonem iskrowym (benzynowe) utrata mocy nie przekroczy 8%.

O korzyściach i zaletach z montażu instalacji auto-gazu w samochodzie pisaliśmy już powyżej, aby się przekonać czy w przypadku Państwa pojazdu celowy i opłacalny jest montaż instalacji zachęcamy do skorzystania z kalkulatora ekonomicznego LPG.

Kontakt:
Gaz Auto Bydgoszcz Fordon
mgr inż. Marek Buras
ul. gen. T. Bora-Komorowskiego 15
Bydgoszcz (Fordon)
tel. 887 698 788

serwis@gaz-auto.bydgoszcz.pl


czynne:

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 19.00


współrzędne GPS: 53.162452,18.174672