Rozumiem

Auto Gaz Bydgoszcz Fordon

montaż instalacji auto-gaz • serwis instalacji auto-gaz
• serwis klimatyzacji •


Bydgoszcz Fordon - serwis klimatyzacji. Auto gaz Bydgoszcz Fordon - serwis montaż LPG.

Zbiornik gazu - wymiana / legalizacja.

Legalizacja starej butli autogaz LPG czy wymiana starego zbiornika autogaz LPG
Warsztat Bydgoszcz Auto Gaz Fordon?

Zbiorniki nowe są dopuszczone do użytkowania przez maksymalnie 20 lat od produkcji, pod warunkiem badań po 10 latach eksploatacji - legalizujących zbiornik na kolejne 10 lat.


Zbiorniki zewnętrzne, jeśli nie były montowane w osłonie, zwykle nie przechodzą takich badań pozytywnie ze względu na korozję.

Montaż/wymiana zbiornika auto-gaz (LPG) - Bydgoszcz - Fordon F.1 Zbiornik zewnętrzny auto-gaz (LPG) - Bydgoszcz - Fordon F.2

F.1 Zbiornik wewnętrzny auto-gaz F.2 Zbiornik zewnętrzny auto-gaz


Wymiana zbiornika gazu (usługa realizowana w naszym warsztacie w ramach serwisu LPG) jest szybka i bardziej popularna wśród użytkowników samochodowych instalacji LPG, a cena tej usługi porównywalna z legalizacją (szczególnie w przypadku zbiorników typowych).
Legalizacja wymaga więcej czasu, odnalezienia specjalistycznej jednostki certyfikującej i zmusza do jazdy na benzynie do czasu uzyskania legalizacji. Bywa, że legalizacja jest koniecznością, jeśli mamy nietypowy zbiornik.
Należy pamiętać, że legalizacja starej butli autogaz LPG w Bydgoszczy (polega na demontażu i odesłaniu do jednostki uprawnionej do certyfikowania) jak i wymiana starego zbiornika autogaz LPG, wymagają pustego zbiornika.

Zbiornik musi być pusty!

Pełny zbiornik to dłuższy czas wymiany i bezsensowne spalanie gazu na parkingu warsztatu. Jeśli samochód jedzie na gazie to znaczy, że ilość gazu w zbiorniku nie pozwala na jego wymianę. Dopiero jak instalacja przełączy w czasie jazdy silnik na spalanie benzyny (należy sprawdzić to minimum 3 razy, aby wypalić resztę gazu z butli) wtedy mamy pewność, że pozbyliśmy się rezerwy. Wówczas wymiana przebiegnie sprawnie i w koszcie wymiany samego zbiornika (bez wymiany wielozaworu).
Koszt - cena usługi zależy od typu zbiornika.
Legalizacja zbiornika nie jest usługą realizowaną w naszym serwisie. Oferta dotyczy wymiany zbiornika na nowy (krótszy czas oczekiwania, realizacja od ręki w przypadku zbiorników typowych, porównywalne koszty, spokój na kolejne 10 lat eksploatacji).montaż auto gazserwis auto gazo LPGo instalacji LPGkalkulator LPGaktualnościrealizacje

Kontakt:
Gaz Auto Bydgoszcz Fordon
mgr inż. Marek Buras
ul. gen. T. Bora-Komorowskiego 15
Bydgoszcz (Fordon)
tel. 887 698 788

serwis@gaz-auto.bydgoszcz.pl


czynne:

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 19.00


współrzędne GPS: 53.162452,18.174672