Rozumiem

Auto Gaz Bydgoszcz Fordon

montaż instalacji auto-gaz • serwis instalacji auto-gaz
• serwis klimatyzacji •


Bydgoszcz Fordon - serwis klimatyzacji. Auto gaz Bydgoszcz Fordon - serwis montaż LPG.

Zamontowałem instalację LPG w samochodzie - co dalej? Procedura urzędowa.

Po otrzymaniu wyciągu ze świadectwa homologacji, który dostarczy warsztat montujący instalację gazowe w pojeździe, należy zgłosić w urzędzie (Wydział Komunikacji) fakt montażu. Właściciel pojazdu ma 30 dni od montażu na zgłoszenie, czyli od daty widniejącej na fakturze, wystawionej przez uprawniony do montażu LPG warsztat.


Co należy zabrać ze sobą do urzędu:
- dowód rejestracyjny pojazdu
- wyciąg ze świadectwa homologacji (procedura uzyskania dokumentu trwa do około 2 tygodni, w tym czasie warsztat zgłasza pojazd do jednostki wydającej homologację po czym dokument trafia bezpośrednio do warsztatu, gdzie czeka na odbiór przez właściciela pojazdu)
- dokument homologacji zbiornika zwany też atestem lub paszportem (dokument otrzymujemy od razu po zamontowaniu instalacji gazowej w samochodzie)
- fakturę tytułowaną usługą montażu instalacji LPG z wyszczególnionym nr rejestracyjnym pojazdu oraz VIN-em, czyli numerem nadwozia


W urzędzie "wbiją" instalację gazową do dowodu rejestracyjnego. Co się zmieni od tego momentu? Ciesząc się z tańszej eksploatacji pojazdu musimy także pamiętać o obowiązkach. Badania techniczne będziemy robić corocznie. Jeżeli w dowodzie rejestracyjnym termin następnego badania jest dłuższy niż rok od montażu LPG w samochodzie - następne badanie należy wykonać najpóźniej rok po montażu. W razie wątpliwości wystarczy spojrzeć do dowodu rejestracyjnego - urzędnik wpisze tam termin następnego badania technicznego.montaż auto gazserwis auto gazo LPGo instalacji LPGkalkulator LPGaktualnościrealizacje

Kontakt:
Gaz Auto Bydgoszcz Fordon
mgr inż. Marek Buras
ul. gen. T. Bora-Komorowskiego 15
Bydgoszcz (Fordon)
tel. 887 698 788

serwis@gaz-auto.bydgoszcz.pl


czynne:

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 19.00


współrzędne GPS: 53.162452,18.174672