Rozumiem

Auto Gaz Bydgoszcz Fordon

montaż instalacji auto-gaz • serwis instalacji auto-gaz
• serwis klimatyzacji •


Bydgoszcz Fordon - serwis klimatyzacji. Auto gaz Bydgoszcz Fordon - serwis montaż LPG.

LPG auto gaz Bydgoszcz Fordon Bora-Komorowskiego 15

LPG inaczej popularnie: auto-gaz

Auto-gaz oznaczany skrótem LPG (z j.ang. Liquefied Petroleum Gas) jest mieszaniną propanu i butanu. Zawiera w swoim składzie także inne składniki, jak propylen, izobutan, izobuten, buten oraz inne w śladowych ilościach, jednakże to te dwa najważniejsze składniki auto gazu: propan i butan, oraz ich procentowy udział w mieszance, są decydujące jeśli chodzi o wartość opałową gazu.

Dlaczego wartość opałowa ma znaczenie w przypadku instalacji zasilanych auto gazem w samochodzie? Ponieważ im wyższa wartość opałowa paliwa tym mniejsze jest jego zużycie. Warto również zauważyć, że większa zawartość procentowa propanu w LPG decyduje w znaczącym stopniu o łatwości rozruchu silnika zimą.

Czy mamy wpływ na jakość tankowanego gazu na stacji paliw? I tak i nie. Renomowane stacje będą chwalić się lepszej jakości auto gazem, jednak jak pokazują badania laboratoryjno-analityczne próbek gazu handlowego, ich parametry różnią się nie tylko w zależności od miejsca pobrania ale także czasu.

Jak chronić się przed złej jakości auto gazem? Należy wymieniać filtry fazy ciekłej i lotnej. Usługę wymiany filtrów gazowych zrealizują Państwo w ramach serwisu LPG. Chronimy w ten sposób m.in. najdelikatniejszy element instalacji gazowej – wtryskiwacze. Wymianę filtrów warto zlecać (co najmniej) tak często jak wymaga tego instrukcja/gwarancja.


montaż auto gazserwis auto gazo LPGo instalacji LPGkalkulator LPGaktualnościrealizacje

Emisja spalin podczas spalania auto-gazu (LPG). LPG a ekologia.

Dla "Zielonych" też mamy dobrą wiadomość: pojazd zasilany gazem charakteryzuje wyższa czystość gazów spalinowych!

Charakterystyka paliw gazowych, ich jednorodność oraz skład stechiometryczny, stosunkowo mała ilość węgla w cząsteczce węglowodorowej, umożliwiają praktycznie całkowite spalanie. Dzięki temu odnotowuje się znacznie mniejszą emisję toksycznych spalin (CO2, CO i HC) w stosunku do spalania benzyny.
Wszystkie korzyści i zalety instalacji auto-gazu w waszym samochodzie macie Państwo możliwość uzyskać dzięki profesjonalnie dobranej aparaturze zasilającej, co gwarantujemy w naszym serwisie auto-gaz.
W decyzji czy w Państwa aucie warto zainstalować instalację zasilaną auto-gazem z pewnością pomoże przygotowany specjalnie dla Państwa kalkulator ekonomiczny.

Kontakt:
Gaz Auto Bydgoszcz Fordon
mgr inż. Marek Buras
ul. gen. T. Bora-Komorowskiego 15
Bydgoszcz (Fordon)
tel. 887 698 788

serwis@gaz-auto.bydgoszcz.pl


czynne:

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 19.00


współrzędne GPS: 53.162452,18.174672